signatura nečitelná - U horského jezera

Olej na plátně, 65x98 cm. Signováno vpravo dole nečitelně. Rámováno.

Stav: Rám i malba mírně poškozeny.

Nejdelší strana: 118 cm

Z nabízené malby k divákovi promlouvá  citlivé rozvíjení prvků romantizující krajinomalby. Kompozici umělec rozčlenil do dvou plánů. Motiv výrazného břehu s osamělým stavením a drobnou figurální stafáží zaplňuje pravou část obrazové plochy, zatímco zbývající prostor malíř vyhradil snově působící vodní hladině, horizontu se štíty horských masivů a obloze. Typická snovost vzniká kontaktem zřetelných zemitých tónů, které  kontrastují s pastelovými odstíny vody, zastřených hor a nadlehčených oblak. Pozornost přitahují i drobné detaily štíhlých rákosů anebo siluety ptáků, které dílu dodávají na živosti. Autorský rukopis se vyznačuje velmi pečlivým a pozorným zacházením s technikou. Z výjevu celkově dýchá sublimní romantika propojená s nádechem realismu, jimž odpovídá kultivované zpracování. O výtvarné hodnotě obrazu není nejmenších pochyb.

vydraženo velký formát doporučujeme
signatura nečitelná
112849. U horského jezera
Dražba ukončena:27.03.2024 22:07:37
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:7 000 Kč