Karlin Richard Pollak - Ženský portrét

Olej na plátně, 92x75 cm, signováno vpravo dole, nerámováno.

Karlin Richard Pollak: Studoval nejprve na Umělecko-průmyslové škole v Praze u prof. Ženíška, pak na Akademii u prof. Pirnera, po dvou letech odešel na Akademii do Mnichova a dva roky poté zpět do Prahy k prof. Brožíkovi. Byl jedním z prvních členů S.V.U. Mánes, první světovou válku strávil s manželkou, též výtvarnicí, v Dornachu u Rudolfa Steinera, kde vyzdobili část kopule Goetheanea. Do Prahy se vrátili v roce 1920, vystavovali společně v Krasoumné jednotě a v roce 1924 v Topičově salonu. Za německé okupace byli oba manželé jako Židé deportováni do terezínského ghetta, kde zahynuli krátce před koncem války.

Karlin Richard Pollak
15043. Ženský portrét
Dražba ukončena:30.11.2017 22:53:40
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:3 700 Kč