signováno nečitelně - Letní trh

Olej na kartonu, 50x70 cm. Signováno vpravo dole nečitelně. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Na předkládaném obraze je znázorněn figurální výjev z tržiště za slunného dne. Malíř na výjevu zaznamenal jedinečnost všedního okamžiku, kterým byl zaujat. Jasné, až zářivé barvy jsou nanášeny pomocí silných pastózních tahů štětce v malířské zkratce, prostor je naznačen pomocí rychle nahozených ploch. Z malby doslova dýchá bezprostřednost a neopakovatelnost, kterou ještě podporuje přiznání materiální stránky užitého média. To vše svědčí o velmi zběhlém talentovaném tvůrci, který bravurně zvládl svou techniku. Podaří-li se jej identifikovat, hodnota tohoto díla nesporných kvalit se bezesporu ještě zvýší.

signováno nečitelně
71774. Letní trh
Dražba ukončena:27.01.2022 21:44:24
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 900 Kč