Olej na překližce, 30x40 cm. Signováno vlevo dole nečitelně. Rámováno.
Nejdelší strana: 50 cm
Romanticky křehká malba zpracovaná jemným nešlechtěným rukopisem zachycuje krajinný výsek břehu vodní plochy s drobnou figurální stafáží. Na malbě na první pohled zaujme citlivé skloubení barevnosti s výstižnou rukopisnou technikou a dobře čitelnými doteky štětce. Kompozici malíř utvářel s důrazem na vodorovnou linii, která se zřetelně prosazuje na horizontu. Vtahujícího prostorového dojmu dosáhl mimořádně zdařilou prací s perspektivou a postupným potlačením barevnosti směrem od diváka, jak je to patrné v podání korun stromů. Jednoznačné senzuální kvality malbě propůjčuje jasná paleta i práce s technikou, zejména viditelná struktura kontaktu nástroje s podložkou. Obraz lze bezesporu zařadit mezi velmi kvalitní ukázky evropského krajinářství s motivy typickými pro krajinomalbu frankofonní a holandské školy.