Olej na malířské lepence, 30x38 cm, signováno autorsky vlevo dole, datováno 26 (1926), rámováno v nádherném galerijním mistrovském uměleckém bohatě vyřezávaném ozdobném rámu s patinovaným šedě-zlatým povrchem.
Vzadu autorská dedikace a číslo z výstav. Jedno z mála uměleckých děl zobrazující zámecký park zámku Běhařov, kde probíhala umělecká malířská škola malíře Kalvody, jenž tento zámek vlastnil. Lze postřehnout vliv jeho školy i na rukopise malíře, nejvíce se projevující na zeleni listí na stromech, tahy štětcem jakoby ostře vnímaly Kalvodův rukopis.
Dle tvrzení původního majitele dílo umělec věnoval přímo Antonínu Kalvodovi. Naprosto ojedinělá nabídka na trhu s uměním dokládající exteriér v zámeckém parku Kalvodova zámečku Běhařov v době pořádání tzv. „Umělecké malířské školy A. Kalvody“.