Stanislav Ulman - Kůň

Olej na plátně, 65x50 cm. Nesignováno. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1898 – 1982
Malíř, grafik, pedagog. Studoval na UMPRUM u F. Kysely, J. Schussera a V. H. Brunnera. Na stipendium odejel do Itálie. Pracoval jako asistent, a poté jako pedagog kreslení, malby a malby na porcelán na UMPRUM – VŠUP v Praze. Věnoval se také užité grafice a realizacím pro architekturu, navrhoval mozaiky, ilustroval knihy. Byl členem krajského střediska SČSVU Mánes, s nímž vystavoval.

301156. Kůň
Dražba ukončena:02.10.2019 20:05:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:800 Kč

800 Kč 02.10.2019 19:32:01 74