Střední Evropa přelom 19. a 20. stol. - Zastavení křížové cesty: Kristus Pán padá pod křížem

Olej na plátně, 78x62 cm. Nesignováno Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 89 cm

Předložená olejomalba od středoevropského malíře přelomu 19. a 20. století zobrazuje Zastavení křížové cesty, kdy Kristus Pán padá pod křížem. Kristus je zobrazen v okamžiku vysílení, nad jeho pravým ramenem spočívá mohutný kříž, který tvoří výraznou diagonálu. Ve středu obrazové kompozice se nachází postava muže, který chytá Krista za levou ruku. Na levé straně vidíme muže v dynamickém pohybu. V pozadí výjevu jsou zobrazeny další postavy ve výrazném dynamismu, uvádějící kompozici do pohybu. Barevnosti obrazu dominují jemné pastelové tóny, na jejichž pozadí se vymezuje jasná modrá barva Ježíšova roucha. Jedná se o jednoznačně kvalitní umělecké dílo, které doporučujeme zájmu sběratelů.

Střední Evropa přelom 19. a 20. stol.
105425. Zastavení křížové cesty: Kristus Pán padá pod křížem
Dražba ukončena:29.11.2023 20:46:56
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:6 500 Kč