Olej na plátně, 29x24 cm. Nesignováno Rámováno.
Stav: Rám i malba mírně poškozeny.
Nejdelší strana: 48 cm
Z předložené malby dýchá poetická atmosféra krajinného výjevu s typickými prvky romantizujícího malířství. V levé části obrazu klesá k vodní hladině břeh s výraznými staveními, který na opačné straně vyvažuje stoupavá linie horského svahu. Akcentem obrazu je štít zasazený téměř na střední osu, který vystupuje mezi oblaky. Klidnou vodní hladinu doplňuje figurální stafáž v loďce. Stěžejním prvkem obrazu je velmi umné spojení protikladů, ať již hovoříme o kontrastu linií, anebo střídání intenzity barevnosti. Lyrický tón dílu dodávají příjemné lehké odstíny pozadí s atmosférickým oparem, zatímco jasná jadrná barevnost břehu působí zřetelně a konkrétně. Sugestivní působení krajiny s nádechem výjimečnosti se propisuje do všech složek pojednání malby. Přestože analýza obrazu určení autorství neumožnila, výtvarné kvality malby jsou zcela zjevné.