středoevropský malíř 2. pol. 19. stol. - Projížďka na horském jezeře

Olej na plátně, 29x24 cm. Nesignováno Rámováno.

Stav: Rám i malba mírně poškozeny.

Nejdelší strana: 48 cm

Z předložené malby dýchá poetická atmosféra krajinného výjevu s typickými prvky romantizujícího malířství. V levé části obrazu klesá k vodní hladině břeh s výraznými staveními, který na opačné straně vyvažuje stoupavá linie horského svahu. Akcentem obrazu je štít zasazený téměř na střední osu, který vystupuje mezi oblaky. Klidnou vodní hladinu doplňuje figurální stafáž v loďce. Stěžejním prvkem obrazu je velmi umné  spojení protikladů, ať již hovoříme o kontrastu linií, anebo střídání intenzity barevnosti. Lyrický tón dílu dodávají příjemné lehké odstíny pozadí s atmosférickým oparem, zatímco jasná jadrná barevnost břehu působí zřetelně a konkrétně. Sugestivní působení krajiny s nádechem výjimečnosti se propisuje do všech složek pojednání malby. Přestože analýza obrazu určení autorství neumožnila, výtvarné kvality malby jsou zcela zjevné.

středoevropský malíř 2. pol. 19. stol.
112771. Projížďka na horském jezeře
Dražba ukončena:27.03.2024 20:28:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:4 200 Kč