Taata - Raněná

Olej na plátně, 50x40 cm. Signováno vpravo dole Taata. Nerámováno.

Pozn.: Přiložen certifikát k dílu.

Nejdelší strana: 50 cm

o autorovi: 1977, Praha
Malíř Vratislav Staněk tvořící pod pseudonymem taata ( čti "táta"), se k malování vrátil po třicetileté pauze díky inspiraci své talentované dcery.
První olejomalby započal vytvářet v lednu 2021. Neustále zkouší nové techniky a přirozeně přechází mezi realističtějším a expresivním stylem. Jeho tvorbu pohání fascinace lidskou figurou, emocemi a dynamikou, ovlivněná směry jako fauvismus, impresionismus a expresionismus.
Vyvinul dva vlastní autorské přístupy. Prvním je Grande sgraffito, které pracuje s proškrabáváním vrstev barvy. Druhým je Arithmo Art, kde propojuje figurální kompozice s čísly a jejich tvary.

certifikát
153484. Raněná
Zbývá:8 dnů, 9 hodin
Konec dražby:18.01.2026 20:30:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč