Tibor Honty - Hlava muže

Kresba, 31x21 cm. Datováno 1926. Volný list.

Stav: Papír mírně poškozen.

Pozn.: Vzadu razítko.

o autorovi: 1907 – 1968
Fotograf. Studoval keramiku na Škole uměleckých remesiel v Bratislavě u Júlie Kováčikové-Horové, v době, kdy tam vedl kurzy avantgardní fotograf Jaromír Funke. Honty studoval také u Zdeňka Rossmana. Nejprve se však zabýval keramikou, teprve zásluhou styků s uměleckou avantgardou a po shlédnutí výstavy Francouzské moderní sochařství začal více fotografovat. Základní význam v jeho díle mají fotografie soch, později také portréty významných osobností. Byl členem SVU Mánes, podílel se na vytvoření fotosekce Ústředního svazu československých výtvarných umělců, kterou léta vedl. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách NG Praha, MG Brno, SNG Bratislava, také v San Franciscu, Mexiko City a jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 20 000 Kč

78137. Hlava muže
Dražba ukončena:15.06.2022 20:30:07
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 800 Kč