Umělecký tisk, 11x10 cm, signováno vpravo dole pravděpodobně ne rukou autorky, rámováno v umělecké paspartě pod sklem s použitím zlacené vsuvky a uměleckého francouzského rámu vkusně doplňující toto významné grafické dílo mnohokráte publikované.
Rozměr i s rámem: 36 x 39cm, TOYEN… Dílo pochází z kvalitní sbírky umění českých krajanů žijících ve Vídni. Výborný stav!
O autorce: Marie Čermínová – Toyen - Narodila se 21. 9. 1902 v Praze a zemřela 9. 11. 1980 v Paříži.
Malířka, grafička. Studovala u E. Dítěte na VŠUP v Praze a v Paříži. Byla přední představitelkou surrealistického proudu ve výtvarném umění i v celoevropském kontextu a s J. Štýrským tvůrkyně imaginativní abstraktní malby. Od roku 1947 žila v Paříži. Její tvorba je prodchnutá symbolikou, tajemstvím, nostalgií, prchavostí. Příležitostně ilustrovala knihy konturovými kolorovanými kresbami, vytvářela koláže a exlibris, s J. Štýrským navrhovala dámské prádlo, různé oděvní doplňky (šály, šátky, kravaty) a knižní obálky pro různá nakladatelství.