Václav Brožík - Jídlonoš

Kresba, 21x13 cm. Signováno vpravo dole Brožík. Rám, pasparta, sklo.

o autorovi: 1851 - 1901
Narodil se v Železném Hamru u Třemošné. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, Drážďanech a Mnichově. Studijní cestu podnikl do Nizozemí, kde studoval staré vlámské a holandské malíře. Poté pedagogicky působil na pražské AVU. Pobýval částečně v Praze a Paříži. Stal se nejznámějším českým malířem v Evropě poslední čtvrtiny 19. století, který jako člen Francouzského institutu vstoupil mezi „čtyřicet nesmrtelných“, což se žádnému jinému českému umělci nikdy nepodařilo. Byl malířem českých dějin, historických výjevů, žánrů a podobizen, člen výtvarné generace Národního divadla v Praze.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5 200 000 Kč

29738. Jídlonoš
Dražba ukončena:28.03.2019 18:33:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:5 500 Kč