Václav Fiala

42860. Soubor 2 grafických listů

popis: Litografie, 54x43 a 42x29 cm. Signovány V. Fiala. 1x pasparta, 1x volný list.

Pozn.: Volný list poškozen.

o autorovi: 1896-1980
Narodil se v Praze. Studoval na Soukromé malířské škole ve Vídni, na Vyšší umělecké škole v Charkově, AVU v Perohradě a studia zakončil na pražské AVU u prof. Švabinského. Studijní stipendium získal v Paříži. Ve své tvorbě se věnoval malbě, známkové tvorbě, bankovkové grafice a knižním ilustracím, pro které používal především kresbu tužkou, perokresbu, kolorovanou kresbu a akvarel a ve kterých dbal na dodržení historických reálií. Za svou tvorbu získal řadu ocenění doma i ve světě.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 45 000 Kč

zbývá: 11 dnů, 11 hodin

konec dražby: 15.04.2020 19:06:00

vyvolávací cena: 600 Kč

Předmět ještě nebyl dražen