Olej na plátně, 125x170 cm. Signováno vpravo dole V. Jíra. Olištováno.
Pozn.: Na jedné straně lišta schází.
o autorovi: 1939
Malíř, sochař, člen Lounské krajinářské školy. Člen Svazu českých výtvarných umělců. Studoval soukromě na PedF UK u Z. Sýkory a K. Linharta. Věnuje se krajinomalbě a od 60. let i stavbě mobilních strojů a strojků, sestavovaných z různých technických součástek.