Václav Karel

305902. Krajina u Čivic

popis: Olej na plátně, 40x60 cm. Signováno vlevo dole Václav Karel 31. Rámováno.

pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1902-1969
Narodil se v Dobříči u Kralovic na Plzeňsku. Studoval keramiku v Bechyni, v Praze UMPRUM u prof. Maška a Kysely a AVU u prof. Švabinského a Šimona. Ve své tvorbě se věnoval krajinomalbě a portrétům. Zajímavostí je, že většina jeho díla byla zničena při bombardování Prahy, kdy byl zničen dům, ve kterém žil a tvořil na místě nynějšího Tančícího domu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 17 000 Kč.

dražba ukončena: 20.08.2020 20:21:04

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 4 100 Kč