Václav Materna - Motiv z Posázaví - Smrčná nad Sázavou

Olej na kartonu, 50x70 cm, nesignováno, rám, zaskleno.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Vzadu přípis Materna.

o autorovi: *6. září 1888 Praha – + 12. října 1941 Praha, byl český akademický malíř
narodil v Praze na Malé Straně v rodině učitele Václava Materny staršího. Zprvu studoval malířství na tehdejší Umělecko-průmyslové škole v Praze (UPŠ) a následně pokračoval ve studiu na pražské Akademii výtvarných umění u profesora Maxmiliána Pirnera. Po absolutoriu působil jako profesor kreslení na Českém vysokém učení technickém v Praze.

17387. Motiv z Posázaví - Smrčná nad Sázavou
Dražba ukončena:28.03.2018 22:30:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:2 700 Kč