Vendula Ratajová - Tanečnice

Olej na plátně, 38x43 cm. Signováno vpravo dole Ratajová 86. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1945
Malířka. Studovala na AVU Praha u profesorů Oplta a Smetany. Věnuje se figurální malbě a zátiší. Náměty k figurálním kompozicím často nachází v divadelním světě herců, baletek a komedie dell´arte, zátiší bývají inspirována všedními věcmi domova. Její malba je fauvistická, ovlivněná zejména Matissem. Její dílo je zastoupeno ve sbírkách NG v Praze, Ministerstva kultury ČR, GHMP, Východočeské galerie v Pardubicích, GVU v Karlových Varech a jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5 800 Kč

35414. Tanečnice
Dražba ukončena:26.09.2019 21:41:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:2 000 Kč