Viktor Klein (Klen) - Chalupa u cesty

Olej na kartonu, 50x60 cm, signováno vpravo dole Viktor Klein, rám, zaskleno.

1870, Praha - 1939, Praha
Žák École nationale des Arts decoratifs v Paříži (1890), poté studia na UMPRUM v Praze (1890-1896). Po dokončení UMPRUM se vzdělával na
AVU (1896-1897, prof. J.V. Myslbek) a soukromě studoval u Antonína Slavíčka. Věnoval se figurálním sujetám, podobiznám a krajinomalbě.
Na počátku své tvorby se zabýval i sochačstvím. Vystavoval zejména v Praze.

1966. Chalupa u cesty
Dražba ukončena:26.03.2015 19:15:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:3 100 Kč