Viktor Polášek - Zimní veselí

Olej na sololitu, 65x85 cm. Signováno vpravo dole V. Polášek. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1911 – 1989
Malíř, grafik, pedagog. Studoval u prof. Dillingera na Škole uměleckých řemesel v Brně a u profesorů Obrovského, Šimona a Thieleho na AVU v Praze. Pedagogicky působil na Rotterově soukromé výtvarné škole v Praze. Věnoval se krajinářské a figurální tvorbě, maloval zátiší. Se starší výtvarnou generací měl společné silné sociální cítění. Vytvořil řadu litografií a dřevorytů na motivy veršů různých básníků. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách mnoha českých galerií.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 38 000 Kč.

Viktor Polášek
307369. Zimní veselí
Dražba ukončena:20.01.2021 20:07:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 600 Kč