Akvarely, oba: 11x33 cm, monogramovány VŠ, rámovány, paspartovány, zaskleny.
o autorovi: 1870 – 1946
Architekt, projektant, malíř. Vystudoval architekturu na ČVUT, malířsky se vzdělával soukromě u Karla Hlaváčka a Karla Liebschera. Byl členem Jednoty umělců výtvarných, členem SVU Myslbek. Rád maloval akvarely, zvláště obrázky ze staré Prahy.