Olej na kartonu, 30x41 cm. zátiší signováno vpravo nahoře V. Beneš. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. Přiložena písemná expertiza MgA. D. Halaty.
Nejdelší strana: 58 cm
Předložená olejomalba od Vincence Beneše zobrazuje zátiší provedené v sytých tónech. Dílo odkazuje diváka na fauvistické kompozice, jejichž hlavní komponentou byla barva. Vidíme předměty, které jsou uspořádané v prvním plánu kompozice, na jejíž pravé straně jsou zobrazené plody ve skleněné nádobě, v blízkosti se nachází květináč s červenými květy a zelenými listy. Pozadí kompozice září svěží zelenou barevností, ve které se odráží jemné teplé odstíny. Hluboký modrý tón dovršuje barevnou kompozici. Dělení rukopis modeluje tvary a vytváří prostorovost, kterou cítíme při pohledu na kompozici. Zadní strana obrazu zobrazuje pohled na město zachycené pomocí uvolněné barevné exprese. Dílo je jednoznačně vysoce kvalitní ukázkou tvorby významného reprezentanta české moderny, které je vysoce ceněno ve sběratelských kruzích.
o autorovi: 1883 - 1979
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 650 000 Kč.