Akryl na plátně, 60x50 cm. Signováno vpravo dole Ruber. Rámováno.
Nejdelší strana: 62 cm
o autorovi: 1952
Malíř autodidakt, navštěvoval LŠU u prof. M. H. Heindlové, stýkal se s malíři R. Hliněnským a L. Ochrymčukem, hledá vlastní výraz. Vystavuje v moravských galeriích i v cizině (Itálie).