Vladimír Fortin - Výkřik z hlubin

Olej na sololitu, 100x70 cm. Signováno vpravo dole V. Fortin. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 106 cm

o autorovi: 1923 – 2005
Malíř. Studoval obor výtvarná výchova na Vysoké škole architektury a na PedF UK u C. Boudy, M. Salcmana a K. Lidického. Vyučoval výtvarnou výchovu na odborných školách a na gymnáziích v Praze. Jako výtvarník se věnoval malbě portrétů, krajin a zátiší. Významnou součástí jeho tvorby jsou práce v duchu expresivní abstrakce. Vystavoval samostatně doma i v zahraničí, také se skupinou Tolerance, jejímž byl zakladatelem. Byl členem Nového sdružení pražských umělců a Sdružení výtvarníků ČR.

Vladimír Fortin
96895. Výkřik z hlubin
Dražba ukončena:11.06.2023 20:58:25
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 500 Kč