Vladimír Kopecký - Karlův most v Praze

Kombinovaná technika, akvarel a tuš. 50x70 cm. Signováno dole uprostřed V. Kopecký 1994. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Detailní kresba všech soch včetně věží Karlova mostu. Pochází přímo z rodiny umělce.

o autorovi: 1928-2016
Narodil se v Pardubicích. Studoval v Praze UMPRUM u prof. Strnadela a také u pro. Boudy na Pedagogické fakutltě UK. Ve své volné tvorbě hledal náměty hlavně v přírodě, velkou inspirací mu byly stromy. Zajímavostí je, že v roce 2004 vyhrál soutěž na oficiální znak města Pardubic. Většinu své tvorby věnoval grafice - dřevorytům, linorytu a dalším grafickým technikám, knižní grafice, typografii a ilustraci, která v určitých obdobích převládla nad volnou grafikou a kreslířskou tvorbou.

Vladimír Kopecký
44007. Karlův most v Praze
Dražba ukončena:30.04.2020 21:44:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 200 Kč