Olej na kartonu, 11x27 cm. Nesignováno. Rám.
Pozn.: Rám poškozen. Studie pohledu na Ostravu V. K...(položka v aukci 32398).
o autorovi: 1894-2008
Narodil se v Ostravě. Studoval vídeňskou Školu uměleckých řemesel. Ve své ranné tvorbě čerpal inspiraci v městských zákoutích Ostravy, později pod vlivem Cézanna tvořil krajiny a zátiší. Po druhé světové válce se vrátil k tématice Ostravska. Jeho díla jsou zastoupena v Národní galerii v Praze a hlavně v Brně a Ostravě.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 19 000 Kč.