Olej na plátně fixovaném na kartonu, 60x100 cm. Signováno vpravo dole V. Kristin. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1894-2008
Narodil se v Ostravě. Studoval vídeňskou Školu uměleckých řemesel. Ve své ranné tvorbě čerpal inspiraci v městských zákoutích Ostravy, později pod vlivem Cézanna tvořil krajiny a zátiší. Po druhé světové válce se vrátil k tématice Ostravska. Jeho díla jsou zastoupena v Národní galerii v Praze a hlavně v Brně a Ostravě.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 19 000 Kč.