Vladimír Šavel - Industriální čtvrť

Olej na sololitu, 85x135 cm. Signováno vlevo dole V. Šavel 79. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 150 cm

o autorovi: 1921 – 2006
Malíř, grafik, pedagog. Studoval na Odborné keramické škole v Praze u V. Vokálka a K. Valouška, a na AVU v Praze u F. T. Šimona a V. Silovského. Maloval krajiny (severní Čechy a Teplice), figurální kompozice a akty, umělecky významná jsou jeho zátiší. Pracoval v cyklech (Mizející krajina, Mizející Ervěnice), věnoval se pracím pro architekturu. Vyučoval výtvarnou výchovu na odborné keramické škole a LŠU v Teplicích. Jeho práce jsou zastoupeny v různých regionálních galeriích.

Vladimír Šavel
79729. Industriální čtvrť
Dražba ukončena:19.06.2022 20:13:53
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 500 Kč