Vladimír Šavel - Zátiší s orchidejemi

Laky na překližce, 60x50 cm. Signováno vpravo dole V. Šavelin. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1921 – 2006
Malíř, grafik, pedagog. Studoval na Odborné keramické škole v Praze u V. Vokálka a K. Valouška, a na AVU v Praze u F. T. Šimona a V. Silovského. Maloval krajiny (severní Čechy a Teplice), figurální kompozice a akty, umělecky významná jsou jeho zátiší. Pracoval v cyklech (Mizející krajina, Mizející Ervěnice), věnoval se pracím pro architekturu. Vyučoval výtvarnou výchovu na odborné keramické škole a LŠU v Teplicích. Jeho práce jsou zastoupeny v různých regionálních galeriích.

Vladimír Šavel
45313. Zátiší s orchidejemi
Dražba ukončena:28.05.2020 19:20:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:1 600 Kč