Zdeněk Hajný - Cesta ke světlu

Olej na plátně, 61x51 cm, signováno vpravo dole Z. Hajný 90, rám.

Pozn.: Malba mírně poškozena.

o autorovi: 1942 – 2014
Malíř, grafik, psycholog. Studoval VŠZ v Brně a FF UK v Praze obor psychologie. Do r. 1983 přednášel psychologii a estetiku, pak ve svobodném povolání. Kromě malířství se teoreticky zabýval psychologickou problematikou tvořivosti a transpersonálních jevů v umění. V r. 1994 otevřel duchovně orientovanou galerii Cesty ke světlu. Ve výtvarném umění patřil mezi přední představitele imaginativního proudu v současném českém malířství. Jeho díla jsou součástí mnoha českých i zahraničních sbírek.

9941. Cesta ke světlu
Dražba ukončena:26.04.2017 20:32:10
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:19 000 Kč