Olej na plátně, 150x94 cm. Signováno vlevo dole Strouhal 84. Rám.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1939
Malíř, grafik, keramik. Studoval užitou a dekorativní malbu v architektuře a propagaci u V. Hrocha a K. Hofmana na SUPŠ v Uherském Hradišti, na AVU v Praze krajinomalbu a figurální malbu u prof. Jiroudka. Na stipendium studoval v Belgii a Francii. Věnuje se kresbě, zabývá se krajinomalbou inspirovanou jižní Moravou, realizuje práce v architektuře, vytváří keramické kachle a figurální objekty. Je členem SVU Mánes a Sdružení pražských výtvarníků. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG v Praze a jinde.