Délka sekyry 81 cm, délka hlavně 30 cm. Čepel i toporo bohatě zdobeny: čepel prořezávaná a druhá strana ve tvaru ptačí hlavy, toporo vyřezávané, železné zdobení, vykládáno kostí. Zdobený pistolový zámek.
Pozn.: Mírně poškozeno, silně restaurováno.