značeno Ladislav F. Prokop - Housle

Délka: 59 cm. Tělo: 36 cm.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1843-1919
Vyučil se u otce houslaře Fr. Dominika Prokopa. Potom na zkušené ve Vídni – houslařská firma Davida Bittnera. Živnost založil v roce 1870 v Hlínsku. V roce 1875 přestěhování do Chrudimi. V roce 1891 – stříbrná medaile na výstavě – Jubilejní výstava v Praze. Rodinná firma Prokopa vyráběla mistrovské housle až do roku 1945.

značeno Ladislav F. Prokop
27923. Housle
Dražba ukončena:13.02.2019 22:01:00
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:3 100 Kč