Aukce obrazu Karla Gotta - informace ZDE

Vážení příznivci umění,

do tradiční obrazové aukce v měsíci červnu je zařazeno dílo od malíře a především zpěváka Karla Gotta. Obraz je signován autorem vpravo dole a datován rokem 2006. Přípis na obraze “ Divy zpívají prezidentu Havlovi” může poukazovat na náklonnost Karla Gotta k bývalému prezidentu Václavu Havlovi. Jsou zde vyobrazeny pěvecké divy okolo bývalého prezidenta Václava Havla. Obraz byl rámován v dílně pana Viktora Brůžka, o čemž svědčí nejen  značka na zadní straně rámu, ale i jeho písemné potvrzení, že tento obraz pro umělce rámoval.  Obraz je namalován olejovými barvami na plátně s vloženou poštovní známkou Václava Havla. Rozměry jsou 33,5 x 31 cm a včetně rámu 46,5 x 44 cm.

Na dílo a aukci se můžete podívat ZDE

Aukcemi v ČR proběhla prozatím pouze dvě díla Karla Gotta a to v letech 2018 a 2019. Nejvyšší dosažená cena byla 2 040 000 včetně aukční přirážky.

Pokud se chcete aukce zůčastnit, stačí se zdarma zaregistrovat (vpravo nahoře) a přihodit na vybrané dílo.