Karel Beneš (1932) - Konvolut 22 litografií Karla Beneše a 5 litografií D.H.Benešové

27 litografií od 9,5x7,5 cm do 12,5x16 cm. Všechny signovány. Volné listy.

o autorovi: 1932-2021
Akademický malíř, grafik a ilustrátor dětských knih. Člen Spolku českých umělců grafiků Hollar. Proslul mnohabarevnými litografiemi s motivy vlčnovské jízdy králů, slováckých balad, s tématy hudebními či cirkusovými, a především rozsáhlou sérií autorských ex-libris (přes 700).

V letech 1949 až 1955 vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze u prof. A. Strnadela a na další jeden čestný rok jej do svého ateliéru pozval prof. K. Svolinský.

Uspořádal mnoho autorských výstav, samostatných nebo většinou společně se svou ženou Danielou Benešovou-Hahnovou (* 1929).

104174. Konvolut 22 litografií Karla Beneše a 5 litografií D.H.Benešové
Dražba ukončena:26.10.2023 21:51:18
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:4 100 Kč