Alberto Giacometti - Benátčanka

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Bronz, celková výška 126 cm. Signováno Giacometti.

Pozn.: Pozdější odlitek.

 

 

o autorovi: 1901 - 1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava (2019) vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v zahraničních aukcích:
2 900 000 000 Kč.

vydraženo
93873. Benátčanka
Dražba ukončena:03.05.2023 20:15:00
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:34 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
34 000 Kč limit (03.05.2023 19:38:00) 10711
34 000 Kč 03.05.2023 19:38:01 11215
33 000 Kč limit (03.05.2023 19:36:51) 10711
32 000 Kč 03.05.2023 19:36:52 11215
31 000 Kč limit (02.05.2023 22:44:54) 10711
30 000 Kč 02.05.2023 22:44:55 12503
29 000 Kč limit (02.05.2023 22:44:47) 10711
28 000 Kč 02.05.2023 22:44:48 12503
27 000 Kč limit (30.04.2023 19:25:49) 10711
26 000 Kč 30.04.2023 19:25:50 11215
25 000 Kč limit (30.04.2023 19:25:34) 10711
24 000 Kč 30.04.2023 19:25:35 11215
23 000 Kč limit (26.04.2023 9:00:46) 10711
22 000 Kč 18.04.2023 11:22:36 12503
21 000 Kč limit (17.04.2023 20:33:39) 5083
20 000 Kč limit (17.04.2023 20:33:38) 9093
18 000 Kč limit (15.04.2023 19:39:54) 5083
17 000 Kč limit (15.04.2023 19:39:53) 12503
16 000 Kč limit (14.04.2023 19:34:51) 12503
15 000 Kč limit (14.04.2023 17:27:44) 1003
14 000 Kč 14.04.2023 17:27:45 5083
13 000 Kč limit (12.04.2023 16:59:49) 1003
12 000 Kč limit (12.04.2023 16:59:48) 12503
11 000 Kč limit (12.04.2023 15:24:14) 12503
10 000 Kč limit (12.04.2023 15:23:58) 1003
9 500 Kč 12.04.2023 15:23:59 12503
9 000 Kč limit (12.04.2023 15:23:53) 1003
8 500 Kč 12.04.2023 15:23:54 12503
8 000 Kč limit (12.04.2023 15:23:46) 1003
7 500 Kč 12.04.2023 15:23:47 12503
7 000 Kč limit (12.04.2023 15:23:24) 1003
6 500 Kč limit (12.04.2023 15:23:23) 12503
5 500 Kč limit (12.04.2023 8:37:17) 1003
5 000 Kč limit (12.04.2023 8:37:16) 12503
2 100 Kč limit (11.04.2023 21:19:10) 12503
2 000 Kč 11.04.2023 18:34:52 6323