Alois Juříček - Chalupy ve stráni

Olej na plátně, 48x69 cm. Signováno vpravo dole A. Juříček. Rámováno.

Stav: Rám i malba mírně poškozeny.

o autorovi: 1892 – 1967
Malíř. Studoval na umělecko-průmyslové škole ve Vídni. V Vídni také pracoval jako návrhář porcelánu a textilu. Později byl zaměstnán v dílně bratří Jaroňků v Rožnově pod Radhoštěm. Věnoval se krajinomalbě, vystavoval doma v Československu, ale i v Gentu a v Kodani.
Byl členem Klubu výtvarných umělců Aleš v Brně.

306593. Chalupy ve stráni
Dražba ukončena:13.11.2020 20:18:04
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 800 Kč