Alois Juříček - Z Valašska

Olej na kartonu, 49x69 cm. Signováno vlevo dole A. Juříček. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 69 cm

o autorovi: 1892 – 1967
Malíř. Studoval na umělecko-průmyslové škole ve Vídni. V Vídni také pracoval jako návrhář porcelánu a textilu. Později byl zaměstnán v dílně bratří Jaroňků v Rožnově pod Radhoštěm. Věnoval se krajinomalbě, vystavoval doma v Československu, ale i v Gentu a v Kodani.
Byl členem Klubu výtvarných umělců Aleš v Brně.

72539. Z Valašska
Dražba ukončena:30.01.2022 20:04:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 100 Kč

1 100 Kč 28.01.2022 9:36:04 1087
1 000 Kč 27.01.2022 17:34:25 9547