Strojně takný koberec "Plamencový ryps" dle návrhu prof. Antonína Kybala z pol. 40. let 20. stol.
Rozměr: 296x148 cm
Osnova: vlna
Útek: bavlna
Rypsové koberce jsou tkané v příční rypsové vazbě s výrazným žebrováním vzniklém použitím hrubých útkových přízí.
Vazebná technika je odvozená z plátnové vazby.
Příčný ryps má nejméně dvojnásobně vyšší dostavu po osnově než po útku.
Vroubkování vzniká použitím tlustších přízí v útku. Vroubkování vzniká použitím tlustších přízí v útku.
Pozn.: Koberec je třeba odborně vyčistit. Nebyl napaden moly ani plísní.