Strojně tkaný kilim dle návrhu prof. Antonína Kybala z 40-50 let 20. stol.
Rozměr: 296x193 cm
Osnova: 50 nití juta 20 silon (vlasec)/dm/ 3 nitě juta a 2 vlasec silonu
Útek: dvouútková tkanina 30/dm hrubých útkových nití
V lícové straně hnědá a žlutá barva, z rubu jednobarevná plocha s "koktavou hnědou nití uprostřed" - provázanou z lícové strany.
Pozn.: Koberec je silně poškozen, okraje i v ploše díry jednostranné cca 5, 4, 6, 6 cm. Koberec je silně špinavý. Oprava bude nesnadná pro chybějící materiál.