Antonín Smažil - Žatva pod horami I

Kombinovaná technika, 34x35 cm. Signováno vpravo dole Ant. Smažil. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 55 cm

o autorovi: 1923 – 2011
Malíř, grafik, pedagog. Studoval na VŠUP v Praze u K. Svolinského a u C. Boudy a M. Salcmana na PedF UK v Praze. Pedagogicky působil na vojenských školách. Zabýval se malbou, kresbou i grafikou, užíval silné barevné kontrasty a světelnou modelaci. V krajinomalbě zobrazoval Bratislavu, Vysočinu a jižní Čechy, ve figurální tvorbě zachycoval scény ze života vesničanů i dojmy z cest. Byl členem Umělecké besedy slovenské, jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách českých a slovenských oblastních galerií.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 6 700 Kč.

83623. Žatva pod horami I
Dražba ukončena:11.09.2022 20:31:57
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:600 Kč

600 Kč 11.09.2022 20:28:57 9420
500 Kč 10.09.2022 16:11:12 10438