Argondian Reon - Příchod druhé melodie

Olej na plátně, 60x50 cm. Nesignováno, vzadu autorský přípis. Rámováno.

Nejdelší strana: 63 cm

o autorovi: 1948, Vyšehrad
Vyučený keramik v dílně na Kampě. Vlastním jménem Jan Zahradník. Roku 1968 odjíždí do Rimini na tovaryšskou praxi, odkud se poté přesouvá za přáteli do Švýcarska. Zde se v Lucernu učí v ateliéru G. Eckerta technikám starých mistrů. Začíná používat pseudonym Reon a tvořit obrazy ze snové, pohádkové Argondie. Po krátkém působení v Monte Carlu se stěhuje do Bretaně, kde tvoří po dobu 25 let. Buduje první Magické jeskyně, plné poetiky a mystiky. Roku 1993 se vrací do vlasti a vystavuje v paláci Karolinum. Vystavuje v bizarních prostorách, kde se nachází mnoho plastik a obrazů Argonie a jejích tajuplných obyvatel - jednorožců, víl a podobných bytostí. Roku 2005 otevírá Magickou jeskyni ve svém domě na svahu Petřína. Úspěchy slavil na výstavách v Lucernu, Monte Carlu, Bretani, ale i USA.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč

104224. Příchod druhé melodie
Dražba ukončena:26.10.2023 22:33:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:9 000 Kč