Augustin Němejc - Pískoviště

Olej na kartonu, 17x36 cm. Signováno vpravo dole Aug. Němejc. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Zezadu přípis.

Nejdelší strana: 46 cm

o autorovi: 1861 - 1938
Studoval na AVU v Praze u prof. Sequense a na Akademii v Mnichově. Po studiích působil jako malíř a pedagog v Plzni. Jeho obrazy představovaly hlavně život prostých lidí na Plzeňsku. Za obraz Beznadějná láska získal na Všeobecné zemské jubilejní v Praze 1891 roční stipendium v Paříži. Stálá expozice jeho děl je umístěna v Městské galerii v Nepomuku.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 37 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
114178. Pískoviště
Dražba ukončena:24.04.2024 21:36:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:3 000 Kč

3 000 Kč 05.04.2024 0:23:52 121