Axel Birkhammer - Cesta letní krajinou

Olej na plátně, 70x90 cm. Signováno vpravo dole A. Birkhammer. Rámováno.

Stav: Rám i malba mírně poškozeny.

Pozn.: Restaurováno.

Nejdelší strana: 105 cm

Olejomalba od Alexe Birkhammera zobrazuje pohled na letní krajinu s klikatou cestou. Vysoký horizont tvoří více než polovinu obrazové plochy a divák pozoruje bujnou přírodu, která se rozléhá v popředí a pokračuje do druhého plánu, kde vpravo od středu kompozice je zobrazen pahorek. Ve třetím plánu na linii horizontu jsou zobrazeny hory, nad kterými se otevírá modré nebe s mračny. Poblíž cesty vidíme dvě pasoucí se ovce, které evokují idylickou atmosféru klidné chvíle v přírodě. Barevná kompozice se vyznačuje velice sytou barevností, kde jasné zelené tony harmonicky kontrastují se zemitými odstíny a modrou oblohou. Jedna se o nepochybně kvalitní umělecké dílo, které svědčí o vysokém mistrovství autora a je skvělou investiční příležitostí.

o autorovi: 1874 – 1936
Dánský malíř.

94940. Cesta letní krajinou
Dražba ukončena:01.06.2023 22:46:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:5 500 Kč