Olej na plátně, 70x90 cm. Signováno vpravo dole A. Birkhammer. Rámováno.
Stav: Rám i malba mírně poškozeny.
Pozn.: Restaurováno.
Nejdelší strana: 105 cm
Olejomalba od Alexe Birkhammera zobrazuje pohled na letní krajinu s klikatou cestou. Vysoký horizont tvoří více než polovinu obrazové plochy a divák pozoruje bujnou přírodu, která se rozléhá v popředí a pokračuje do druhého plánu, kde vpravo od středu kompozice je zobrazen pahorek. Ve třetím plánu na linii horizontu jsou zobrazeny hory, nad kterými se otevírá modré nebe s mračny. Poblíž cesty vidíme dvě pasoucí se ovce, které evokují idylickou atmosféru klidné chvíle v přírodě. Barevná kompozice se vyznačuje velice sytou barevností, kde jasné zelené tony harmonicky kontrastují se zemitými odstíny a modrou oblohou. Jedna se o nepochybně kvalitní umělecké dílo, které svědčí o vysokém mistrovství autora a je skvělou investiční příležitostí.
o autorovi: 1874 – 1936
Dánský malíř.