Bedřich Knopp - Žně ve Strážnici na Moravě

Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.

Olej na plátně, signováno autorsky vpravo dole, 66 x 100 cm, rámováno ve vídeňském uměleckém profilovaném rámu. Skládání snopů v letním podvečeru při efektně červeně prozářené obloze s prostupujícím zabarvením krajiny s ženami pracujícími na poli, pro venkov běžných prací – úklidu slámy po žních. Motivem autora byly práce francouzských krajinářů. Vysoká kvalita v galerijním rozsahu upoutá diváka i sladěnou paletou použitých barev, vytvářející pozitivní účinek díla. Vysoce kvalitní umělecké provedení, významné dílo. Obraz původně pochází z vynikající umělecké sbírky českých krajanů ve Vídni. Vystavováno, vždy obraz přitahoval pozornost diváků. Ojedinělá nabídka na trhu s uměním. Rare!

o autorovi: 1919 – 1991
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval malbu a kresbu u O. Blažíčka a C. Boudy na VŠAPS ČVUT v Praze, soukromě u E. Frinty a v krajinářských kurzech O. Nejedlého. Působil jako pedagog výtvarné výchovy, odborný asistent na Katedře výtvarné výchovy PedF v Ostravě, také na večerní škole výtvarně-propagační v Ostravě. Spolupracoval se Státním divadlem v Ostravě jako jevištní výtvarník. Zabýval se kresbou a malbou figury v pohybu, rovněž krajinářskými motivy. Je autorem publikace Jak vzniká obraz (1967). Za války byl členem Odborové organizace českých výtvarníků v Praze, později člen různých uměleckých spolků.

107529. Žně ve Strážnici na Moravě
Dražba ukončena:20.12.2023 21:27:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 500 Kč