Bedřich Petrovan - Akt

Kvaš, 60x43 cm. Nesignováno. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1908 – 1986
Malíř, grafik. Studoval na AVU v Praze u J. Obrovského a W. Nowaka. Pracoval jako odborný učitel kreslení na Škole uměleckých řemesel v Brně. Maloval poezii města, jeho projev byl blízký civilismu. Od 80. let se věnoval především zobrazování krajiny, zabýval se také knižní a novinovou ilustrací a knižní grafikou. Byl členem SVU Aleš a Bloku výtvarných umělců moravskoslezských v Brně. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha, MG Brno, SNG v Bratislavě a jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 36 000 Kč.

63203. Akt
Dražba ukončena:01.08.2021 20:28:33
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 800 Kč