Olej na plátně fixovaném na kartonu, 45x35 cm. Nesignováno. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Pozn.: Konzultováno s PhDr. Michaelem Zachařem.
Nejdelší strana: 58 cm
Na tomto díle, které je přisuzováno okruhu významného českého malíře impresionismu a secese, umělec sáhl k zobrazení sedící mladé dívky. Je zachycena z profilu tak, že je patrný profil její jemné tváře, linie šíje a výrazná křivka draperie, která jí splývá po zádech. Obraz působí ztišenou melancholickou atmosférou, která vyznívá i z pohledu, který modelka upírá k zemi. Na díle však především zaujme suverénní, živé a vysoce poutavé technické zpracování. Barvu malíř na podložku kladl v širokých tazích a štětcem na plátně zanechával znatelnou stopu. Nevyumělkovanému malířskému pojetí dává vyniknout i redukovaná paleta založená na variacích okru kombinovaného s odstíny běloby. Velmi krásná je také práce se světelnými podmínkami, které obrazovou plochu dělí ve dví přímo v linii dívčina profilu. Bravurní zvládnutí malířské techniky a nanejvýš zdařilé barevné řešení svědčí o tom, že toto dílo vytvořil zdatný tvůrce s citem pro vyjádření osobního kouzla portrétované.