Olej na plátně, 30x35 cm, signováno vpravo dole Žemlička, nerámováno.
1938, Praha
Žák SOŠV v Praze (1953-1957). Dále absolovaval studia na AVU (prof. V. Rada a K. Souček). Věnuje se zejména figurativní malbě; převážně akt. V Černém divadle Jiřího Srnce v Praze pracoval jako jevištní technik, osvětlovač, herec i scénograf.