Olej na plátně, 74x54 cm. Nesignováno. Olištováno,
Stav: Rám i malba mírně poškozeny.
Olejomalba od českého malíře 1. poloviny 20. století zobrazuje noc prostřednictvím dekorativní kompozice. Výjev je zasazen do prostoru, kterému vládne černá barva, prosvětlená šedými tóny. Divákovou pozornost přitahuje žlutý kruh, který tvoří barevný a kompoziční akcent díla a může zobrazovat měsíc. Dynamika kompozice je tvořena prostřednictvím vertikálních i horizontálních linií, jenž protínají obrazový prostor. Mystická nálada kompozice a její hluboký symbolický podtext přiměje se zamyslet nad významem výjevu, který si divák vyloží prostřednictvím vlastních asociací. Jedná se o velice kvalitní umělecké dílo, jehož hodnota zcela jistě značně stoupne po určení autorství.