Stav: Rám mírně poškozen.
Nejdelší strana: 50 cm
Olej na plátně, 50x39 cm. Nesignováno. Rámováno.
Předložený obraz představuje momentku na tržišti. V popředí kompozice je vyobrazena postava ženy ve chvíli, kdy si vybírá u jednoho ze stánkařů zboží. Za ni před podloubím procházejí další zákazníci schovaní pod deštníky. Různobarevné odstíny oděvů a nabízených výrobků tlumí hustý rastr padajících sněhových vloček. Jedná se o dovedné zachycení aktuální situace, kterému lze připsat až reportážní charakter. Dílo vytvořil schopný malíř, který dokázal pořídit rychlý malířský záznam pozorované skutečnosti v městském prostoru. Bezprostřednost výjevu posiluje také uvolněný rukopis. Autora díla se sice nepodařilo identifikovat, na hodnotě to však obrazu nijak neubírá. Jedná se o práci, která obohatí každou sbírku.