Olej na plátně fixovaném na kartonu, 72x56 cm. Nesignováno. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Na plátně je zachycena polopostava ženy, která si u pasu přidržuje část sňatého oděvu. Odstín pleti odhaleného těla ladí s barevným řešením látky i takřka jednolitým pozadím. Na obraze tak vedle odhaleného poprsí vystupuje zejména ženina výrazná přitažlivá tvář s nápadnými rysy a rudými rty lemovaná polodlouhými vlasy kaštanové barvy. Lyrické vyznění, až tajemnost tohoto aktu zjevných kvalit podporuje výraz modelky, která je zahleděná dolů mimo pohled diváka. Jde o dílo značné hodnoty, která jistě ještě poroste, podaří-li se zjistit autora malby.